Wykorzystanie klawisza ThinkVantage

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Thinkpadów z niebieskimi klawiszami ThinkVantage. Skoro tu trafiliście to pewnie zastanawiacie się do czego ten klawisz jest wam potrzebny, i jak możecie go używać. Poniżej postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Trochę Historii

Jak udało mi się wyszukać w internecie, klawisz ten służył niegdyś do uruchamiania oprogramowania zwanego ThinkVantage Toolbox, który służył przede wszystkim do skanowania sprzętu komputera. Firma Lenovo zatrzymała jednak dalszy rozwój aplikacji, i nie ma go już w aplikacji System Update.

Jak wykorzystać klawisz

Właśnie z tego powodu zostaliśmy więc z klawiszem, który służy właściwie do niczego. Pytanie brzmi więc jak , i  do czego sensownego, go wykorzystać. W moim Thinkpadzie zamontowane są 2 karty graficzne. Ostatnio, kiedy przebywałem na ThinkWiki natrafiłem na artykuł w którym wyjaśnione jest jak wykorzystać klawisz do przełączania pomiędzy poszczególnymi kartami graficznymi.

Strona z kodem źródłowym

Nas interesuje jednak przede wszystkim poniższy fragment kodu:

A właściwie zmienne IntelName i ATIName, gdzie zapisane są nazwy naszych kart graficznych. Ważne,aby  były one identyczne z tymi, które wyświetlają się u nas w menadżerze urządzeń. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na liczbę spacji w nazwie karty graficznej i na jej końcu (w moim przypadku ATI).  Po dokonaniu niezbędnych zmian, plik należy skompilować poleceniem z nagłówka kodu:

Na przykład przy użyciu MinGW.Poniżej wklejam także skomplikowany przeze mnie kod  programu do obsługi przycisku ThinkVantage w Thinkpadzie T400.

Skomplikowana aplikacja do obsługi klawisza w T400

Musicie przenieść plik .exe do C:\Windows a następnie odpalić plik install.reg.

To by było dziś na tyle, dziękuję za uwagę.

Sprawdź też

sac tutorial