Wykorzystanie klawisza ThinkVantage

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Thinkpadów z niebieskimi klawiszami ThinkVantage. Skoro tu trafiliście to pewnie zastanawiacie się do czego ten klawisz jest wam potrzebny, i jak możecie go używać. Poniżej postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Trochę Historii

Jak udało mi się wyszukać w internecie, klawisz ten służył niegdyś do uruchamiania oprogramowania zwanego ThinkVantage Toolbox, który służył przede wszystkim do skanowania sprzętu komputera. Firma Lenovo zatrzymała jednak dalszy rozwój aplikacji, i nie ma go już w aplikacji System Update.

Jak wykorzystać klawisz

Właśnie z tego powodu zostaliśmy więc z klawiszem, który służy właściwie do niczego. Pytanie brzmi więc jak , i  do czego sensownego, go wykorzystać. W moim Thinkpadzie zamontowane są 2 karty graficzne. Ostatnio, kiedy przebywałem na ThinkWiki natrafiłem na artykuł w którym wyjaśnione jest jak wykorzystać klawisz do przełączania pomiędzy poszczególnymi kartami graficznymi.

Strona z kodem źródłowym

Nas interesuje jednak przede wszystkim poniższy fragment kodu:

A właściwie zmienne IntelName i ATIName, gdzie zapisane są nazwy naszych kart graficznych. Ważne,aby  były one identyczne z tymi, które wyświetlają się u nas w menadżerze urządzeń. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na liczbę spacji w nazwie karty graficznej i na jej końcu (w moim przypadku ATI).  Po dokonaniu niezbędnych zmian, plik należy skompilować poleceniem z nagłówka kodu:

Na przykład przy użyciu MinGW.Poniżej wklejam także skomplikowany przeze mnie kod  programu do obsługi przycisku ThinkVantage w Thinkpadzie T400.

Skomplikowana aplikacja do obsługi klawisza w T400

Musicie przenieść plik .exe do C:\Windows a następnie odpalić plik install.reg.

To by było dziś na tyle, dziękuję za uwagę.

Sprawdź też

Activate BPC in SAP NPL

As you maybe know SAP ABAP Developer version (with SID NPL) is shipped with BPC. …