#2 – Wypełnienie bazy danych

Witam serdecznie,

To już drugi, kolejny tydzień zmagań w Daj się Poznać 2017, dziś zgodnie z roadmap wygenerowałem i zapisałem do bazy danych potrzebne dane. Schemat bazy wygląda tak jak na obrazku poniżej:

I jeżeli uważacie, że jest on prosty i nie ma większego zastosowania biznesowego, to.. macie rację ! Schemat ten powstał na przedmiot „zaawansowane bazy danych”, wykładany na Politechnice Wrocławskiej przez jednego z najlepszych prowadzących na jakich zdarzyło mi się natrafić podczas studiów. Schematu po namyśle postanowiłem nie modyfikować. Do hurtowni danych pobiorę tylko niektóre jego tabele, a inne potrzebne dane wygeneruję bezpośrednio w systemie. Nie wykluczam, że żeby było bardziej ciekawie, to być może w projekcie jako systemu źródłowego użyję być może dodatkowo SAP Hany, która będzie odpowiedzialna za przechowywanie danych przestrzennych.

Osobny projekt

Pamiętam, że kiedy za pierwszym razem trafiłem na problem stworzenia schematu bazy danych i wygenerowania do niego danych to zajęło mi to trochę czasu. Generacje można bowiem przeprowadzić na kilka sposobów, a najbardziej efektywnym okazało się napisanie skryptów w SQL. W związku z tym  postanowiłem  przykładowe skrypty umieścić w osobono utworzonym projekcie na gihubie. Na chwilę obecną są to 2 rodzaje skryptów, które obsługują Hane i Oracle DB.

Link do Github: https://github.com/pawelwiejkut/filldatabaseschema

Live na Youtube

Próbowałem też dzisiaj robić stream na żywo z przeprowadzonych operacji. Niestety moje łącze średnio podołało, a moje umiejętności stremowania również pozostawiają jeszcze wiele do życzenia. Gdyby ktoś jednak chciał z jakiegoś powodu zobaczyć jak to wyglądało to linkuje filmik poniżej.

Nie bierz przykładu z wykonywania operacji na użytkowniku SYSTEM. Sam zorientowałem się że jestem na złym użytkowniku dopiero pod koniec filmiku.

Sprawdź też

#12 – Hana jako sourcesystem

Witajcie w kolejnym tygodniu zmagań z DSP 2017. Otóż udało mi się w tym tygodniu …